31.05.2023 р. Чудове завершення весняного сезону! На природничо-економічному ф-ті пройшов науково-практичний семінар «Залучення громадськості до інвентаризації біорізноманіття заповідних територій Поділля з використанням проекту iNaturalist». Участь взяли викладачі кафедри біології та методики її викладання (завідувач кафедри к.пед.н. Наталія КАЗАНІШЕНА, к.б.н. доц. Ольга ОПТАСЮК, к.б.н. Наталія РУБАНОВСЬКА), здобувачі вищої освіти І-ІІІ рівнів та працівники НПП «Подільські Товтри».

Доктор біологічних наук Людмила ЛЮБІНСЬКА розповіла про наукову школу «Теоретико-практичні аспекти дослідження рослинного покриву Поділля та його антропічної трансформації», засновану у 2011р., про історію проведення науково-практичних семінарів (ботанічних шкіл).

Завідувач науково-дослідним відділом НПП “Подільські Товтри”, старший наук. сп. Михайло ДРЕБЕТ провів навчання по використанню програми iNaturalist для визначення рослин. Це нова методика, яка не лише полегшує впізнавання видів, але чітко визначає місце зростання виду, дату знаходження, автора і надалі дані заносяться у базу. Такі дані важливі не лише для національних парків. Вони знищують «білі плями» на теренах України щодо знахідок видів і доповнюють міжнародну базу даних.

В перспективі наші студенти і аспіранти можуть використовувати методику для курсових, кваліфікаційних робіт та наукових робіт доктора філософії, публікувати результати досліджень у міжнародних журналах.

От і маки нашого міста будуть у світовій базі! Вони стали об’єктом дослідження під час тренінгу.

Людмила ЛЮБІНСЬКА