11 березня 2020 року відбулася чергова зустріч студентського наукового гуртка «Pollen & Spores» – Пилок і спори під керівництвом Оптасюк Ольги Михайлівни – доцента кафедри біології та методики її викладання, кандидата біологічних наук.
Тема: «Мікроскопіювання пилку і спор».
На зустрічі також були присутні учні 7-Б класу Кам’янець-Подільської спеціальної школи Хмельницької обласної ради.
Присутні з цікавістю слухали:
– як виглядають пилок і спори різних рослин?
– що буде, якщо їсти фрукти і овочі, уражені грибковими захворюваннями?
– як можна дізнатись, які рослини зростали тисячі років назад на нашій території?
– як поширюється пліснява та її роль у житті людини?
– як дані про пилок і спори використовують при реконструкції рослинного покриву, у біології, географії, екології, медицині, біоіндикації, агробіології, археології, судовій експертизі, криміналістиці тощо?
– чому пилок викликає алергію?
Окрім неймовірно цікавої розповіді Ольги Михайлівни виготовляли та розглядали тимчасові палінологічні препарати: спори мохів Пельтигери собачої, Зозулиного льону звичайного та пилок Гіацинту садового і визначали фертильність пилку йодним методом.
Дякуємо всім, хто взяв участь у роботі гуртка. Чекаємо нових зустрічей!!!)))