Враження студентів-магістрантів про навчання на природничому факультеті

Руслан Якубаш після закінчення школи вступив до Подільської державної аграрно-технічної академії та отримав диплом спеціаліста за спеціальністю «зооінженерія». Згодом вступив до магістратури Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, та по закінченню отримав ступінь магістра Екології. 

Працював на керівних посадах  відділу оперативного міжрайонного екологічного контролю,  відділу екологічного контролю та радіаційної безпеки на митниці  Державної екологічної інспекції в Хмельницькій області.

З часом, за своїм покликанням, став заступником директора з рекреації та екологічної освіти національного природного парку «Подільські Товтри» м. Кам’янець-Подільський.

Руслан Анатолійович на досягнутому не зупинявся і наразі займає  посаду  начальника Управління розвитку природно – заповідної справи, економіки природокористування, природоохоронних програм та зв’язків із громадськістю Департаменту природних ресурсів та екології Хмельницької обласної державної адміністрації.

За сумлінну працю неодноразово відзначався грамотами та нагородами.

ВОЛОДИМИР ЮХИМЧУК випускник природничого факультету 2015 року (спеціальність «Екологія та охорона навколишнього середовища», кваліфікація – еколог, вчитель екології). Інженер 1 категорії відділу по роботі зі споживачами Департаменту екологічного нагляду ПрАТ «АК «Київводоканал».

Наша контролююча служба здійснює екологічний нагляд за дотриманням Правил користування каналізацією міста Києва організаціями та підприємствами, які підключені або мають намір підключитися до міської мережі водовідведення. Наша мета – виявляти порушників та здійснювати на них фінансовий вплив. А в разі ігнорування на порушників чекає відключення від мереж водопроводу та каналізації аварійною бригадою Київводоканалу.

Особисто моя робота це:

  • розгляд технічної документації, надання консультацій керівнику або довіреній особі організації, що звертається до Департаменту;
  • видання дозволів для використання міської мережі водовідведення;
  • участь у міжнародних конференціях та семінарах;
  • удосконалення робочих процесів та засобів комунікації між споживачами та системою контролю.
Стороженко Юрій у 2018 році  вступив у Кам’янець-Подільський Національний університет імені Івана Огієнка на природничий факультет, відділення «Екологія». У 2019 році отримав ступінь магістра із спеціальності «Екологія». Диплом з відзнакою.

Після закінчення університету продовжує працювати на посаді провідного фахівця з екологічної освіти національного природного парку «Хотинський». Поряд із роботою займається своєю улюбленою справою – фотографією, завдяки якій,  прищеплює любов та повагу до природи.

Кушнір Мирослава у 2008 році після закінчення школи вступила у Кам’янець-Подільський Національний університет імені Івана Огієнка на природничий факультет, відділення «Екологія та захист навколишнього середовища». У 2014 році отримала ступінь магістра із спеціальності «Екологія та захист навколишнього середовища». Та здобула кваліфікацію еколога, викладача екології.

Після закінчення університету працевлаштувалась на посаду секретаря керівника до державного підприємства «Сокирянське лісове господарство» де на даний час і працюю. Була призначена відповідальною особою за роботу з громадскістю та засобами масової інформації. За період роботи на даному підприємстві я здобула ще одну вищу освіту у туристичному місті Львові за спеціальністю «Технології лісосічних та лісоскладських робіт».

У березні 2020 року розробила програму розвитку туризму в ДП «Сокирянське лісове господарство»

Доманчук Андрій у 2018 році  вступив у Кам’янець-Подільський Національний університет імені Івана Огієнка на природничий факультет, відділення «Екологія». У 2019 році отримав ступінь магістра із спеціальності «Екологія». Диплом з відзнакою.Після закінчення університету продовжує працювати на посаді директора національного природного парку «Хотинський». Основним із напрямків його діяльності є створення системи збереження та відтворення цінних природних комплексів та об’єктів на території Парку.
Франчук Михайло  у 2005 році вступив до Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка на Природничий факультет за спеціальністю: «Екологія та охорона навколишнього середовища». У 2011 році закінчив вуз та отримав ступінь магістра екології з відзнакою.

З 2011 року починає працювати молодшим науковим співробітником Рівненського природного заповідника та вступає до аспірантури Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України.

У 2014 році переведений на посаду наукового співробітника, у 2019 – завідувача науково дослідного відділу, а з 2021 р. і по цей час працює на посаді заступника директора з наукової роботи Рівненського природного заповідника.

У 2018 році успішно захистив дисертацію і отримав ступінь кандидата біологічних наук. За час своєї наукової практики (2007-2021 рр.) є автором і співавтором 65 наукових праць, входить до складу науково-технічних рад двох об’єктів ПЗФ, член наглядової ради Західноукраїнського орнітологічного товариства, експерт Українського центру дослідження хижих птахів та учасник низки міжнародних природоохоронних проектів.

Розенбліт (Поліщук) Юлія – кандидат біологічних наук, молодший науковий співробітник відділу геоботаніки та екології Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України.

  Навчалася на природничому факультеті Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, який закінчила з відзнакою в 2014 році та отримала диплом спеціаліста за спеціальністю «Екологія та охорона навколишнього середовища». Протягом п’ятого курсу суміщала навчання та роботу на посаді провідного інженера в Інституті ботаніки.

Після закінчення університету була зарахована до аспірантури Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного (м. Київ) за спеціальністю 03.00.05 – ботаніка. У 2016 р. працювала викладачем ДЕПТ при МАУП (м. Київ). У 2020  році успішно захистила дисертаційну роботу на тему «Екомери Дністровського каньйону» та отримала наукову ступінь кандидата біологічних наук. З 2021 року працює в Інституті ботаніки на посаді молодшого наукового співробітника відділу геоботаніки та екології.

Леся Горбняк-Юліна – випускниця природничо-економічного факультету, кандидат біологічних наук. Працює старшим науковим співробітником науково-дослідного відділу в Національному природному парку «Подільські Товтри»

Навчання на природничому факультеті було дуже цікавим. Крім багатогранної теорії я отримала практичні знання та навички. Наприклад, коли б я ще я препарувала жабу і таракана? Цікаво було на практиці жити в наметах у лісі! А посвята в студенти природничого факультету – то взагалі квест в прямому значенні слова! Мене зрозуміють лише студенти, які тут навчались. Саме в студентські роки я знайшла справжніх друзів, з якими поріднилась й зараз спілкуюсь. Окремо відзначу згуртованість студентів та викладачів факультету. Молодий колектив (тоді лише сформувався факультет) був дружньою однією родиною. Ми всі хотіли розвиватись, ставати кращими, ніж є. І я не виключення. Продовжувала свої наукові дослідження. Писала курсову, дипломну, згодом – магістерську роботу. І зрозуміла, що хочу ще! Вступила в аспірантуру К-ПНУ на рідний факультет. Все той же сон великий став для мене улюбленою квіткою та білетом у майбутнє. За цей короткий час я побувала у багатьох мальовничих куточках України, взяла участь у конференціях, знайшла багато друзів, з якими до сьогодні підтримую зв’язки.

У 2015 році я успішно захистила дисертацію на тему: Pulsatilla grandis Wender. в Україні (хорологія, еколого–ценотичні особливості, популяції та охорона) та отримала ступінь кандидата біологічних наук.

Роки навчання в університеті назавжди залишаться для мене одним із найяскравіших та найщасливіших періодів у житті. Професійна, насичена організація навчального процесу і постійна підтримка викладачів дозволили отримати ті знання та навички, які допомагають мені сьогодні у професійній діяльності. Особливу подяку хочу висловити усьому колективу кафедри біології та методики її викладання. Дякую Вам за відповідальність та увагу до кожного студента, за створення комфортної атмосфери для нашого навчання і зростання!

Євстафієва Ганна, вчитель біології і хімії, Мушкутинецька ЗОШ І-ІІІ ступенів Дунаєвецької міської ради Хмельницької області

Закінчила магістратуру за спеціальністю Середня освіта (Біологія) у 2018 році. Зараз працюю у спеціалізованій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 7 м. Хмельницького на посаді педагог-організатор, вчитель основ здоров’я. Щиро дякую викладачам природничого факультету К-ПНУ за знання, практичні навички та цікаві виїзні практики.

Гончарук Олена, педагог-організатор, вчитель основ здоров’я, спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 7, м. Хмельницький

Кажуть, що студентські роки найкращі у житті і я можу впевнено сказати, що так і є. Період навчання на природничому факультеті К-ПНУ імені Івана Огієнка залишив у моїй пам’яті лише хороші спогади: привітні та освічені викладачі, які завжди йшли назустріч студентам, цікаві та змістовні заняття, які проводили у різних формах, ну і, звичайно, незабутні навчально-польові практики, які допомагали поринути у світ природи та пізнати її сповна. 

Я дуже вдячна університету загалом, та тим, хто всі ці роки відкривав переді мною світ науки та допоміг здобути всі знання та вміння, якими я володію зараз!

Савалага Христина, вчитель хімії, Уличненський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів, Дрогобицький р-н, Львівська обл.

Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка»… Й досі з трепетом і завмиранням серця сприймаю ці слова. Для когось – це офіційна назва чергового ВНЗ. Але для мене в цій назві криється майже 6 років життя. 6 років пізнавання світу та вивчення біології. Становлення особистості, формування світогляду та розширення горизонтів мислення. Це – період навчання та “справжнього студентського життя”, виїзних практик та дослідницьких поїздок, організація культурно-розважальних заходів та безліч безсонних гуртожитських ночей. Це – робота з розумними, інтелігентними, доброзичливими людьми, які роблять спільну справу і мають на меті виховання висококваліфікованих спеціалістів та гідних громадян своєї Батьківщини. Дякую рідному природничому та його викладачам за підтримку на шляху до самовдосконалення. І дякую моїй Alma mater за найкращі студентські роки, досвід та можливість носити почесне звання “ВЧИТЕЛЬ”!

Гараздюк Вікторія, вчитель біології Замостянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, соціальний педагог Міліївського ЗЗСО імені Дмитра Загула, Вижницький р-н, Чернівецька обл.

 

Бондарчук Олександр – випускник спеціальності 6.040102 Біологія* 2012 року. Кандидат біологічних наук, науковий співробітник відділу культурної флори Національного ботанічного саду імені М.М. Гришка НАН України. Очолює Раду молодих вчених ботанічного саду, входить в бюро РМУ Відділення загальної біології і є членом вченої ради ботанічного саду. Олександр Петрович також обіймає посаду методиста (за сумісництвом) у НЦ «Мала академія наук України». Є членом експертної комісії ІІ (міського) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких учнів-членів МАН України.

Переможець конкурсів низки стипендіальних програм:

  • Стипендія імені М.М. Гришка за роботи в галузі інтродукції рослин та зеленого будівництва (Київ, 2013);
  • Стипендія дирекції для молодих вчених НБС імені М.М. Гришка за роботи в галузі збереження біорізноманіття рослин (Київ, 2014);
  • Стипендія Президента України для молодих учених 2019-2021 та 2021-2023 роки.

Участь у конкурсних науково-дослідних проєктах:

За конкурсом проєктів науково-дослідних робіт молодих учених НАН України у 2015 р. О.П. Бондарчук став переможцем та керував НДР для молодих учених на тему: «Рослини родів Astragalus L. та Elsholtzia Willd: оцінка біохімічного складу, визначення впливу БАР на організм хребетних». У 2019 за цим же конкурсом отримав перемогу і був відповідальним виконавцем теми «Розробка моделі ревіталізації еродованих ландшафтів (високих терас р. Дніпро) шляхом збагачення та збереження рідкісних рослин і цінних інтродуцентів». У 2020 разом із провідними вченими ботанічного саду та Інституту клітинної біології та генетичної інженерії НАН України отримано перемогу у конкурсі НФД України «Підтримка досліджень провідних та молодих учених» тема НДР: «Вплив стресових чинників на синтез білків з пріонними властивостями у рослин».

Нагороди та відзнаки:

2018 р. – Почесна грамота на честь 100-річчя Національної Академії наук України та за вагомий особистий внесок у розвиток обдарованої учнівської молоді.

2020 р. – Відзнака Національної академії наук України для молодих вчених «Талант, натхнення, праця».

2020 р. – Лауреат Премії Верховної Ради України молодим ученим у 2020 році, робота: «Реалізація науково-прикладних засад ефективного використання унікальних фіторесурсів для забезпечення соціального та економічного розвитку Держави».

2021 р. – Лауреат Премій Президента України для молодих вчених 2021 року, робота: «Розробка принципів ревіталізації довкілля за використання автохтонних та інтродукованих рослин».

Щиро вдячний кожному викладачу за самовідданість своїй праці і високий професіоналізм, адже кожен із Вас суттєво вплинув на формування в мені усіх тих якостей які я нині маю. Особлива вдячність керівнику дипломної роботи Максиму Козаку, який зумів розгледіти в мені потенціал науковця і наполягати розвиватися в цьому напрямі.

Бондарчук Олександр, Національний ботанічний сад ім. М.М. Гришка НАН України (м. Київ).

В 2008 році закінчив природничий факультет за спеціальністю «Біологія», «Географія та краєзнавчо-туристична робота».

Працюю на посаді директора Красилівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3. Заклад освіти тісно співпрацює з викладачами природничого факультету в методичній роботі, в наданні консультацій при виборі теми та написанні науково-дослідницьких робіт здобувачами освіти. Результатом багаторічної спільної  роботи з обдарованими учнями є перемоги останніх в науково-дослідницьких конкурсах, всеукраїнському етапі МАН та Intel Еко Україна.

Шаховал Олександр, директор Красилівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3, «спеціаліст вищої категорії», « старший вчитель».

 

 

Я – випускниця природничого факультету Кам‘янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка. Природничий факультет дав змогу здобути диплом бакалавра спеціальності Середня освіта (Біологія) та диплом магістра спеціальності Біологія.
Дійсно, студентські роки – це незабутній час навчання, самовдосконалення та розвитку. Все перелічене мені вдалося з допомогою та підтримкою викладацькою колективу факультету. Він – енергій та цікавий, який запалює у студентів вогник до пізнання знань.
Із усмішкою на обличчі і в той же час із сльозою на очах згадую часи проведення навчальний практик, виїздів на дослідження та організацію різних культурно -розважальних заходів.
Дякую рідному університету за незабутні роки навчання. Завдяки Вашим старанням та вмінням наука і освіта України поповнюється новими та кваліфікованими фахівцями.

Надія Андріюк, Фармацевт ПП ФК «Здорова родина» місто Косів, Івано-Франківбка обл.

У 2007 році закінчив з відзнакою Кам’янець-Подільський державний університет (зараз – Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка) і отримав повну вищу освіту за спеціальністю «Педагогіка і методика середньої освіти. Біологія» та здобув кваліфікацію вчителя біології, географії, валеології та основ екології, організатора краєзнавчо-туристичної роботи. Працював над дисертаційною роботою за темою «Зооценози антропогенних ландшафтів Поділля, їх структура, класифікація та раціональне використання», яку успішно захистив 2015 р. у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за спеціальністю 11.00.11 – конструктивна географія і раціональне використання природних ресурсів.

Придеткевич С.С. кандидат географічних наук, старший викладач кафедри географії та методики її викладання К-ПНУ

Навчання на природничому факультеті один із найяскравіших моментів мого життя. Навчання, польова практика, КВК – все це, назавжди, закарбувалось в пам’яті і навіть шкода, що ці часи вже не повернути.

Закінчив університет в 2014 році. Працюю вчителем в Чаньківській ЗОШ І-ІІІ ступенів. Я вчитель біології і основ здоров’я. Маю першу категорію, педагогічний стаж – 8 років. Я дякую природничому факультету і викладачам за те, що ніколи не жалкував за вибраний навчальний заклад.

Андрій Іванов, вчитель біології і основ здоров’я, Чаньківська ЗОШ І-ІІІ ступенів, Хмельницька обл.

У 2008 році вступила у Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, який закінчила у 2012 році та отримала базову вищу освіту за напрямом підготовки «Біологія» та здобула кваліфікацію бакалавра «вчителя біології». Впродовж 2012-2013 років навчалася на спеціальності «Біологія» та здобула кваліфікацію біолога, вчителя біології, географії та екології. З 2013 до 2014 року продовжувала навчання у тому ж закладі та отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Біологія», здобувши кваліфікацію магістра біології, викладача біології.

З 2012 року й до цього часу працюю викладачем у Кам’янець-Подільському медичному фаховому коледжі.

Щиро дякую своєму рідному природничому факультету за безцінні знання!

Матвійчук Ольга Михайлівна, викладач Кам’янець-Подільського медичного фахового коледжу

Хочу виразити свою вдячність Кам’янець-Подільському університету імені Івана Огієнка за путівку у життя. Університет був моєю домівкою, де мені завжди було затишно, комфортно, весело та цікаво. Одним словом, це були найкращі, золоті роки мого життя в університеті. Окреме дякую викладачам за їхній професіоналізм, знання, любов, які для мене були неоціненними. Особливу подяку хочу висловити нашому декану Матвєєву М.Д., який був батьком, порадником, опорою, завжди відкритим до спілкування; куратору Григорчук І., яка завжди приходила на допомогу, готова в будь який час дати пораду, допомогти в різних життєвих ситуаціях, направити на правильний життєвий шлях; Колодій В., Миську В. за відмінну методику викладання, знання та навички, які сьогодні мені допомагають приймати правильні рішення, вирішувати різні проблеми, ситуації під час занять; Трофимовій Л., Козаку М., які завжди могли зацікавити, дати масу емоцій та знань. Природничий факультет є найкращим!!!

Анастасія Бакун, вчитель біології та основ здоров’я, заступник директора з навчально-виховної роботи, гімназія «Київська Русь», м. Київ

У 2008 році закінчила Національний університет ім. Івана Огієнка, природничий факультет і отримала ступінь магістра «біології».  У червні 2014 року на спеціалізованій вченій раді ДУ Інститут сільського господарства степової Зони, м. Дніпропетровськ захистила кандидатську дисертацію на тему: «Продуктивність сортів гречки залежно від комплексного впливу мікродобрив та регуляторів росту в умовах південної частини Лісостепу західного» за спеціальністю 06.01.09 – рослинництво.
Сьогодні – асистент кафедри садово-паркового господарства, геодезії і землеустрою. Викладаю навчальні дисципліни: «Моніторинг та охорона земель», «Метрологія і стандартизація», «Управління якістю землевпорядних робіт», «Автоматизація в землевпорядкуванні», «Формування агроландшафтів».

Петрище Ольга, кандидат сільськогосподарських наук, доцент

Вступив до К-ПНУ на природничий факультет у 2009 році, закінчив – у 2014 році і ні одного дня не пожалкував про свій вибір. Круті викладачі, нереальні польові практики, купа друзів! Та що там говорити – одна велика сім’я. Отримав спеціальність вчителя біології та географії. Працюю за фахом вже 7 років. Зараз є вчителем біології в Адампільській ЗОШ І-ІІІ ступенів

Сопрун Вадим, вчитель біології, Адампільська ЗОШ І-ІІІ ступенів, Хмельницька обл.»

Закінчив університет у 2011 році. У ньому проходили найкращі студентські роки. Неможливо не згадати колектив природничого факультету – молодий енергійний та завзятий, який і надихнув мене працювати вчителем. А із 2018 року працюю на посаді директора Анадольського НВК. В 2019 році нагороджений “Почесною Грамотою” за сумлінну працю Хотинської міської ради.

Ткач Олексій, директор Анадольського НВК “Загальноосвітній навчальний заклад – дошкільний заклад” Хотинської міської ради. 

Випускниця спеціальності “Середня освіта. Біологія” 2016 року. Здобула кваліфікацію: “біолог, вчитель біології, екології та географії”.
Навчання в університеті залишиться однією з найяскравіших сторінок в моєму житті. Будучи випускницею КПНУ ім. Івана Огієнка я зрозуміла, що зробила правильний вибір. Цінний досвід, отриманий в університеті, став надійною базою для мене .
Хочу подякувати всім викладачам за ці прекрасні роки. Ви зробили все, щоб ми отримали якісну і професійну освіту. Ви давали нам не тільки професійні навички, а й життєві поради.
Щиро дякую за цей чудовий період мого життя! 

Тарнавська Леся, вчитель біологі

Моя Аlma Mater. КПНУ ім.І.Огієнка. Університет відчинив мені двері до улююбленої професії вчителя біології та географії.
5 щасливих років студентського життя пройшли під керівництвом досвідчених і висококваліфікованих викладачів, які дали мені знання,  передали досвід та суперемоції при проведенні лабораторних занять та незабутніх польових практик.
Мені досі з приємним трепетом згадується посвята в біологи-першокурсники. Вчитися було надзвичайно цікаво і весело.
Я безмежно вдячна професорсько-викладацькому складу, куратору Казанішеній Наталі Вікторівній, за всі знання, навички, вміння, які були отримані в університеті.
Ви – найкращі. Назавжди в моєму серці. Квятківська Людмила, вчитель біології та основ здоров’я Бедриковецька філія ОЗ Городоцький ліцей; вчитель біології та хімії ОЗ Городоцький ліцей.
Випускниця факультету 2012 р. Доктор філософії за спеціальністю «Біологія», науковий співробітник відділу експериментальної онкології Словацької академії наук (м. Нітра, Словаччина). 

Ніколаєва Наталія 

Я медик середньої ланки з чималим стажем роботи в галузі медицини, але в певний момент зрозуміла, що на цьому зупинятись не хочу… Закінчивши підготовчі курси, вступила на бюджетну! форму навчання до Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка та здобула диплом бакалавра за спеціальністю “Біологія”. Далі – диплом магістра.

Здобута освіта дала змогу здіснити мою мрію. Я стала слухачем курсів спеціалізації циклу “Клінічна лабораторна діагностика” Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, що дає нові можливості у моїй кар’єрі!

Так що гасло “Вчитись треба все життя!” я застовую сповна та на реальних справах. Щасти усім!!!

Адамовська Алла, лаборант ВТК, Комунальне некомерційне підприємство “Хмельницький обласний центр служби крові”.

 Відгуки про наших випускників

 

Наші випускники (фотогалерея)