22-26 квітня 2024 р. викладачі та здобувачі освіти кафедри біології та екології брали участь у роботі ХХІ Орнітошколи. Орнітошкола створена за ініціативи Західноукраїнського орнітологічного товариства, автивним учасником якого є к.б.н., доцент кафедри біології та екології Микола МАТВЄЄВ. Цьогоріч вона проходила у с. Маліївці. Учасники базувались на території старовинного маєтку Орловських та жили в умовах, наближених до польових. Зі студентською молоддю з університетів Львова, Кам’янця-Подільського, Хмельницького, Харкова, Києва і Черкас працювали українські орнітологи, доктори і кандидати наук: А.А. Бокотей, Ю.О. Андрющенко, Р.М. Черничко, М.Д. Матвєєв, І.О. Кушнарьов, Н.В. Дзюбенко, М.О. Тарасенко, С.В. Ільїнський, О.А. Матвійчук. Під керівництвом досвідчених орнітологів України учасники Орнітошколи познайомилися з методиками, відточували необхідні навички долідницької роботи, змагалися у вмінні ідентифікувати птахів візуально і за голосом, отримали багато цінних знань на чисельних майстер-класах.