24-28 квітня 2023 року в маєтку Орловських, що на Дунаєвеччині, працювала ХХ Всеукраїнська студентська орнітологічна школа-семінар “Орнітофауна та методи її дослідження”.
Участь в орнітошколі прийняло 20 студентів та аспірантів Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, Львівського національного університету імені Івана Франка, Національного наукового центру “Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини”, Хмельницького національного університету, Харківського національного педагогічного університету імені Григорія Сковороди.
Кураторами ХХ орнітошколи були науковці та науково-педагогічні працівники Західноукраїнського орнітологічного товариства, Природознавчого музею НАН України (м. Львів), Азово-Чорноморської орнітологічної станції, Хмельницького національного університету, Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, Львівського національного університету імені Івана Франка, Національного природного парку “Подільські Товтри”, Харківської державної академії культури.
За час роботи орнітологічної школи-семінару було проведено майстер-класи та теоретичні заняття:
* Обліки чисельності птахів (куратори: Андрій Бокотей, Микола Матвєєв, Мар’ян Тарасенко, Сергій Ільїнський).
* Технологія виготовлення пташиних тушок (куратор: Андрій Бокотей).
* Біометричні дослідження птахів (куратор: Раїса Чернічко).
* Методи дослідження та кільцювання птахів на прикладі чорного та білого лелек (куратор: Андрій Бокотей).
* Опис пташиних гнізд та кладок (куратор: Мар’ян Тарасенко).
* Методики популяційних досліджень птахів-норників на прикладі ластівки берегової (куратор: Раїса Чернічко).
* Діагностичні ознаки птахів різних таксономічних категорій (куратори: Микола Матвєєв, Ігор Кушнарьов).
* Прижиттєве дослідження живлення птахів (куратор: Михайло Дребет).
* Опис біотопів (куратор: Дмитро Свиридюк).
* Характеристика орнітофауни зональних ландшафтів на прикладі степового Криму (куратор: Юрій Андрющенко).
* Формування та представлення постерної доповіді (куратор: Наталія Дзюбенко).
* Методика встановлення ловчих сітей та відлову птахів (куратор: Андрій Бокотей).
Під час роботи орнітошколи проведено олімпіаду поміж студентами на знання птахів за зовнішнім виглядом, поведінкою та голосами (куратори: Андрій Бокотей, Сергій Ільїнський).
Вітаємо переможців та учасників ХХ Всеукраїнської орнітологічної школи-семінару з успішним завершенням навчання!
Висловлюємо подяку за допомогу в організації та проведенні орнітологічної школи-семінару Кам’янець-Подільській міській раді, ТМ “Сто пудів”, Маліївецькому історико-культурному музею та Національному природному парку “Подільські Товтри”.
Західноукраїнське орнітологічне товариство