Науково-педагогічні співробітники кафедри біології та методики її викладання д.б.н. Любінська Л.Г., к.б.н. Оптасюк О.М., к.б.н. Григорчук І.Д. взяли участь у найбільшій рамковій програмі Європейського Союзу з фінансування науки та інновацій Горизонт 2020 (Horizon 2020). Науковці кафедри, разом з  учасниками з дев’яти інших країн Євросоюзу підготували та подали конкурсну науково-дослідну пропозицію на тему: THE MOBILIZATION OF LINUM GENRES FOR FLAX PRE-BREEDING ACTIVITIES (Horizon 2020 Framework Programme, Call: H2020-SFS-2020-1. Proposal number: 101000931 — MOLINGER (січень 2020 р.). Серед країн співвиконавців проєкту, крім України, беруть участь також Польща, Португалія, Іран, Бельгія, Словаччина, Республіка Білорусь, Франція, Сполучене королівство. Координатор наукової групи від К-ПНУ – к.б.н. Ольга Оптасюк. В межах проєкту основним завданням науковців з  К-ПНУ є встановлення типів самосумісності модельних видів роду Linum (L. hirsutum, L. flavum, L. perenne) у природних популяціях флори України, що передбачає низку польових та експериментальних досліджень. Очікуємо позитивної оцінки проєкту.