Викладачі природничого факультету КПНУ ім. Івана Огієнка та Співробітники Національного природного парку “Подільські Товтри” організують та проводять Всеукраїнську практичну ботанічну школу-семінар.

На школу-семінар приїжджають чимало наукових працівників із природоохоронних установ, вищих навчальних закладів, аспірантів та студентів. Досвідченні ботаніки проводять навчання з проведення популяційних досліджень та висвітлюють геоботанічні аспекти дослідження рослинного покриву.

У форматі теоретичного і практичного турів, що проходять в лабораторних і природних умовах, науковці-природознавці з декількох регіонів України ознайомлюються із методикою вивчення онтогенезу рідкісних видів рослин і специфікою їх популяційних досліджень, аналізують геоботанічні аспекти дослідження, роблять анатомо-морфологічні характеристики, вивчають GIS-технології та сучасні методи картування рідкісних видів рослин. Практичні й теоретичні етапи школи-семінару доречно комбінуються з цікавими та пізнавальними екскурсіями, які проходять територіями НПП «Подільські Товтри» (Вербецькі Товтри, Смотрицький каньйон) та в ботанічному саду Подільського державного аграрно-технічного університету.

Ботанічна школа проводиться систематично. Отримавши багаж теоретичних знань, усі учасники відправляються застосовувати їх на практиці.