Курси «BirdID» – перші в Україні курси з визначення птахів. Спостереження за птахами стає популярним в Україні, і щороку все більше людей захоплюється бьордвочингом. Проте, наразі бракує україномовних ресурсів та проектів для того, щоб будь-хто бажаючий міг навчитися визначати птахів. Нарешті з’явилася така можливість – у 2017 році ЗУОТ розпочало перші в Україні курси з визначення птахів у природі.

Таку можливість ми отримали завдяки співпраці з Nord University http://www.nord.no/en.

Курс, розроблений цим норвезьким університетом, призначений для навчання визначення птахів в природі за виглядом (240 видів) та голосом (170 видів). Навчання проводиться на базі навчального веб-сайту http://www.birdid.no/, який доступний українською мовою та вкінці оцінюється онлайн екзаменами.

Координатор проекту BirdID Ukraine Кузьо Г.О.

Викладачі: Бокотей А.А., Струс Ю.М., Скирпан М.В., Атамась Н.С., Казанник В.В., Мартинюк В., Дребет М., Матвеєв М.Д., Тарасенко М.О., Настаченко О., Бредбієр П.

Навчальна група наразі є у Кам’янці-Подільському.

Викладачі проводять навчальні лекції та екскурсії в різних біотопах. Під час спільних польових виїздів аматори навчалися не лише впізнавати птахів, але й дізнавалися про особливості біології видів, екологічні взаємозв’язки та загрози, а також вчилися проводити обліки.

 

Матеріал створено на базі даних Західноукраїнського орнітологічного товариства