26 лютого 2020 року відбулася чергова зустріч студентського наукового гуртка «Pollen & Spores» – Пилок і спори під керівництвом Оптасюк Ольги Михайлівни – доцента кафедри біології та методики її викладання, кандидата біологічних наук. На зустрічі також були присутні студенти групи Е-111 спеціальності «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» коледжу ПДАТУ та викладач біології Соколан О.С.
Присутні з цікавістю слухали:
– як виглядають пилок і спори різних рослин?
– що буде, якщо їсти фрукти і овочі, уражені грибковими захворюваннями?
– як можна дізнатись, які рослини зростали тисячі років назад на нашій території?
– як поширюється пліснява та її роль у житті людини?
– як дані про пилок і спори використовують при реконструкції рослинного покриву, у біології, географії, екології, медицині, біоіндикації, агробіології, археології, судовій експертизі, криміналістиці тощо?
– чому пилок викликає алергію?
Окрім неймовірно цікавої розповіді Ольги Михайлівни розглядали готові препарати різних видів рослин, виготовляли тимчасові палінологічні препарати та визначали фертильність пилку йодним методом.
Дякуємо всім, хто взяв участь у роботі гуртка. Чекаємо нових зустрічей!!!)))