23 – 27 вересня 2019 року відбулася ХІХ Всеукраїнська орнітологічна школа-семінар «Орнітофауна та методи її дослідження».

Місце проведення: Тернопільська обл., Борщівський р-н, с. Дзвенигород, Геостаціонар ТНПУ ім. В. Гнатюка.

День перший.

Заїзд, облаштування побуту, реєстрація учасників та відкриття орнітошколи.

День другий.

Ранкові спостереження за міграцією птахів у долині річки Дністер.

Встановлення павутинних сітей для відлову птахів під час міграцій.

Бокотей Андрій Андрійович провів для учасників майстер-клас: «Таксидермія. Виготовлення колекційних пташиних тушок з загиблих птахів».

Ільїнський Сергій Валентинович провів майстер-клас «Гельмінтологія в орнітології».

Учасники ознайомилися із пізнавальною доповіддю: «Правила формування презентаційного постеру».

День третій.

Дребет Михайло Васильович провів майстер-клас: «Розбір пелеток з метою визначення живлення птахів».

День четвертий.

Учасники орнітошколи ознайомилися із методикою використання дрону для огляду гнізд хижих птахів та гніздових колоній.

Впродовж орнітошколи відбувався відлов та кільцювання птахів павутинними сітями.

За результатами змагань у Всеукраїнському студентському чемпіонаті з прикладної орнітології студенти природничого факультету Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка продемонстрували глибокі знання з орнітології та посіли призові місця:

Білоус Вікторія (група В1-В17) – ІІ місце в номінації “senior” (визначення птахів за зображеннями); ІІ місце в номінації “senior” (визначення птахів за відео); Божек Олександр (група Вiol1-В16) – ІІ місце в номінації “junior” (визначення птахів за зображеннями); ІІ місце в номінації “junior” (визначення птахів за відео);

Концунтейло Марія (група В1-В17) – ІІ місце в номінації “junior” (визначення птахів за зображеннями).
Вітаємо призерів!

Дякуємо організаторам, кураторам майстер-класів та учасникам!!!