Екскурсія студентів природничого факультету до "Української Венеції"

Андріюк Надія: ” 1 червня 2018 року було проведено екскурсію викладачами природничого факультету Козаком Максимом Івановичем , Тарасенком Мар’яном Олексійовичем з групами Bio1-B17, B1-B17, які відвідали невелике українське містечко Вилкове на півдні Одеської області – «українська Венеція». Цей маленький, але дуже мальовничий населений пункт розташований в дельті р.Дунай, у місці впадання річки в Чорне море. Незвичайність міста полягає в тому, що стара його частина розташована на воді. Тому вулицями в місті слугують канали, якими переміщаються переважно на місцевих “гондолах” і моторних човнах. Унікальність Вилкового полягає ще і в тому, що більшість населення міста складають старовіри – липовани. Селище тут заснували у середині ХVII століття донські і запорізькі козаки, переслідувані царською владою за релігійними та політичними мотивами, які змушені були ховатись за високим очеретом на Дунаї. Крім прогулянки по місту , ми побували на на “нульовому кілометрі” – в місці впадання Дунаю в Чорне море, а також ознайомилися з мальовничою природою Дунайського біосферного заповідника який є найбільшим у Європі де побачили велику кількість представників флори та фауни. Нами були отримані тільки позитивні та яскраві враження від проведеного часу. Ми, біологи, багато чого відкрили для себе нового та незвичайного милуючись красою найбільшої річки Європи,та прогулюючись по «Венеції».